Jestem psychologiem i psychoterapeutką (w trakcie certyfikacji w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej w Poznaniu).

Prowadzę terapię osób dorosłych w ramach prywatnej praktyki w Poznaniu oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego w Poznaniu. O psychologii i psychoterapii nieustannie czytam i regularnie piszę dla portalu opsychologii.pl – zapraszam do lektury artykułów: https://opsychologii.pl/author/kr

Należę do Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej oraz do Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Psychologię (ze specjalnością kliniczną) ukończyłam na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

Psychoterapii uczyłam się w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej. Uczestniczyłam w kursach – podstawowym i zaawansowanym – terapii systemowej, a także w innych warsztatach szkoleniowych, doświadczeniach własnych oraz w superwizjach w WTTS. Aktualnie pogłębiam wiedzę i umiejętności w zakresie pomagania osobom z doświadczeniami traumatycznymi, uczestnicząc w polsko-niemieckim curriculum Pedagogika Traumy (również w WTTS).

Na przestrzeni ostatnich lat uczestniczyłam także w wielu innych kursach, szkoleniach i konferencjach dotyczących m. in.: terapii akceptacji i zaangażowania ACT (ukończyłam m. in. Intensywny kurs ACT), terapii narracyjnej, terapii traumy, terapii par, pracy z grupą, interwencji kryzysowej.

W przeszłości praktykowałam prowadzenie psychoterapii (indywidualnej, par, rodzinnej i grupowej) w gabinecie prywatnym, w Poradniach Zdrowia Psychicznego dla Dorosłych, w Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży i w Oddziale Dziennym Psychiatrycznym.

Pracowałam też jako psycholog w placówkach edukacyjnych (przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum, uniwersytet) oraz w organizacjach pozarządowych i firmach szkoleniowo-doradczych działających na rzecz reintegacji społecznej i zawodowej osób zagrożonych wykluczeniem. Prowadziłam warsztaty (dla grup dzieci, młodzieży i dorosłych w każdym wieku), interwencje kryzysowe, udzielałam wsparcia dzieciom i dorosłym, we współpracy z innymi psychologami, pedagogami, pracownikami socjalnymi, doradcami zawodowymi i instytucjami dążyłam do wypracowania najbardziej użytecznych form pomocy.

Poruszanie się po tak zróżnicowanych obszarach pomagania umocniło mnie w przekonaniu, że każdy człowiek jest wyjątkowy i zawiera w sobie całe bogactwo unikalnych zasobów oraz możliwości radzenia sobie (bez względu na to, w jak trudnym położeniu się znajduje); uważność na zasoby rozmówców jest nieodłącznym elementem mojej codziennej pracy.